Natália Kóšová

Pochádzam zo Serede, pracujem a žijem v Bratislave. Vyrastala som v umeleckej rodine. K hudbe ma viedol môj dedko Jaroslav Červenka – významný džezový umelec, klarinetista, saxofonista, pedagóg, hudobný skladateľ. Pod jeho vedením som začala hrať na zobcovú flautu, klavír, klarinet. Neskôr som pokračovala u pedagóga Petra Drličku na Štátnom konzervatóriu v Bratislave.

Vyštudovala som Cirkevné konzervatórium v Bratislave – hudobno dramatický odbor. Študovala som aj muzikálový spev na Muzikálovej akadémii v Bratislave pod vedením hlasovej pedagogičky Miroslavy Marčekovej. Okrem rôznych speváckych súťaži, ktoré som aj vyhrala, ma herectvo aj spev posúvalo ďalej. Účinkovala som na Festivale duchov a strašidiel na Bojnickom zámku či autorskom muzikáli V tieni veže. Potom prišli postavy v muzikáloch v Divadle Nová scéna – Hairspray, Mária Terézia posledná milosť, Les Misérables – Bedári. Jedna z veľkých výziev, bola moja prvá hlavná postava Jany v muzikáli Ôsmy svetadiel v réžii Jána Ďurovčíka. Momentálne hrám aj v muzikáloch ako Voda a krv nad vodou, kde stvárňujem hlavnú ženskú postavu Terezu či v pôvodnom slovenskom muzikáli Jánošik, kde som bosorka Živena.

Dnes okrem týchto zaujímavých projektov, spievam aj na rôznych eventoch, oslavách, svadbách, otvorení plesov, narodeninových oslavách, festivaloch. Repertoár a žánre piesní, ktoré spievam je veľmi pestrý a vhodný na každý druh eventu. Ak je požiadavka piesne, ktorú nemám v playliste, rada sa ju pre Vás naučím. Pre deti máme divadelné predstavenie Princlandia.

Pracujem tiež v dabingu, kde som dabovala postavy ako Qira – Star Wars, Širin – seriál Sila ženy, Elena z Avaloru a mnohé ďalšie. Popri umeleckej práci som vyštudovala na Univerzite Cyrila a Metoda v Trnave Masmediálnu komunikáciu.

 

Môj príbeh pokračuje a narastá každý deň, pretože si žijem svoj sen.